Teknolojide TEK Çözüm

Alarm Sistemleri

/
Alarm Sistemleri

HIRSIZ İHBAR ve ALARM SİSTEMLERİ

 

Hırsız Alarmı Nedir? 

       İş ve ev yerlerinde son model alarm sistemleriyle maksimum güvenlik mümkün olmaktadır. Akışı bozmayan, sistematik ve pratik, ürün kılavuzu sayesinde kurulumun ardından kullanıma başlanır. Olası tüm risk faktörlerine karşı üstün koruma vaat ederek ev ve iş yerinizin tadını çıkartabilirsiniz. Artan nüfusun getirdiği olumsuz koşullar sonucunda, hırsızlık vakaları son 20 yılda yüzde 600 oranında yükseliş göstermiştir. Yapılan istatistikî değerlendirmeler sonucunda, nüfus artışının % 26 olmasına karşın, suç oranlarının % 600 artışı grafiği olumsuz etkilemektedir. Hırsız alarmı sistemleriyle birlikte, gittikçe yükselen istatistikî değerlerden korunmak mümkündür.

Suç oranları grafiğinde ilk sıralarda olan hırsızlık vakalarını alınan önlemler ile düşürme çalışmaları yapılmaktadır. Maksimum güvenlik prensibi ile yola çıkan firmamız, tüm olası riskleri tespit ederek, meydana gelmeden ortadan kaldırmaktadır. Hırsız alarm sistemleri üstün mühendislik yazılımlarıyla üretilerek hizmete sunulmaktadır.

Ajax Alarm Sistemi

En Uygun Hırsız Alarmı Nasıl Seçilmelidir?

İhtiyaçlar doğrultusunda, tarafımızdan size önerilecek cihaz ve modeller değişmektedir. Detaylı analiz ve gözlem sonucunda taleplerinizi maksimum karşılayacak alarm sistemleriönerilir. Özel isteklerinize göre, kablolu ya da kablosuz hırsız alarmı sistemleri kurulumu mümkündür. Her iki sisteminde ayrı özellikleri bulunarak, uzman ekibimiz tarafından detaylı bilgilendirme yapılmaktadır.

Caydırıcılığı yüksek güvenlik alarmı ile olası hırsızlık riski minimuma düşürülür. Diğer mevcut sistemlerle koordine biçimde çalışarak, ekstra önlem alınmasını mümkün kılar. Size sunulan garanti süresi boyunca, önceden belirlenen tarihlerde bakımı yapılır. Herhangi bir arıza olması halinde teknik ekibimiz en kısa sürede olaya müdahale etmektedir. Tüm teknik yönlendirmeler göz önüne alındığı takdirde cihazın uzun yıllar kullanımı mümkündür.

 

 

 

TEKNOTEK alarm izleme merkezi sizinle irtibat halinde kalarak, risk anlarında derhal yetkililere bildiri sağlar.

Hırsız Alarmı Cihaz Özellikleri

Seçilecek modele göre ekstra özellikler bulunur. Buna karşın, birçok cihazda aşağıda sıralanan özellikler sabittir.

  • Cihaz algılayıcıları uygunluğu saptanan alanlara yerleştirilir. Çoğunlukla kapı, pencere ve eşiklere kurulumu yapılır.
  • Akıllı ev sistemleri ile endekslenen cihaz sayesinde uzaktan kontrolü mümkündür. Mobil aygıtlarınıza indirebileceğiniz uygulamalardan anında müdahale edebilirsiniz. Herhangi bir tehlike anında tarafınıza gelen bildirim sayesinde, olay daha gerçekleşmeden önlenir.
  • Su baskını, gaz kaçağı gibi diğer güvenlik uygulamalarıyla eşleştirilebilir.
  • Risk senaryoları önceden oluşturularak tüm önlemler alınır.
  • Tehlike tespit edilmesi halinde önceden kaydedeceğiniz numaralara bildiri yapılır. Mobil aplikasyon üzerinden tarafınıza yapılan uyarıyı görmemeniz ihtimali göz önüne alınır. Kayıtlı kullanıcılara sistem üzerinden otomatik mesaj gönderilir.
  • Ev ya da iş yerlerine uygun şekilde adapte edilir. Binanın tamamen boş olması hali dahi düşünülerek, tüm gerekli önlemler alınır.
  • Güvenlik kamera sistemleriyle eş zamanlı çalışması sağlanabilir. Hırsızlık durumlarında kamera entegresi sayesinde, anında müdahale şansı sunar.

Hangi Hırsız Alarmı Çeşidini Seçmeliyim?

Farklı yazılımları bulunsa da, işleyiş itibariyle tüm cihazlar aynı şekilde üretilmektedir. Birbirlerinden ayrıldıkları temel fark, kablolu ve kablosuz olmalarıdır.

Kablolu hırsız alarm sistemi, sensörlar arasındaki kablolama yöntemiyle gerçekleştirilir. Ev ya da iş yerinin sigorta panel kutusundan güç alarak kablolara enerji akışı sağlanır. Kuruluş itibariyle, kablosuz sisteme göre daha komplikedir.

Kablosuz hırsız alarmı, günümüzde en sık tercih edilen sistemlerdir. Kurulumu oldukça pratik ve hızlıdır. Aynı gün içerisinde kullanıma başlanabilir. Bilgisayar ve mobil cihazlarla eş zamanlı kullanım imkânı sunar.