Teknolojide TEK Çözüm

Araç Takip Sistemleri

/
Araç Takip Sistemleri

Araç Takip Sistemi Nedir ?

      Araç takip sistemleri, filo yöneticilerinin yakıt maliyetlerini düşürmelerine, sürücü üretkenliğini artırmalarına ve filo güvenliğini artırmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Araçlarınızdan çeşitli veriler toplayan ve konumlarını size ileten GPS takip cihazlarından oluşur. İzleyicilerinizin topladığı bilgileri göreceğiniz bir yazılım panosuna erişim elde edeceksiniz. Araç takip sistemleri, verimli rotalar planlamanıza, sürücüleri hızlı bir şekilde işlere göndermenize, yakıt maliyetlerini takip etmenize, sürüş davranışını izlemenize, bakım hizmetlerini planlamanıza, araç hırsızlığını önlemenize ve çok daha fazlasına yardımcı olabilir.

GPS Takibi Nasıl Çalışır?

GPS izleme, bu amaç için tasarlanmış bir cihazın konumunu belirlemek için bir uydu ağı kullanır. Temel fikir, bir GPS izleyicisinin , üç GPS uydusundan uzaklığına bağlı olarak fiziksel konumunu belirlemek için trilaterasyon kullanmasıdır . Bu, taşınabilir veya araç içi navigasyon sistemi tarafından kullanılan teknolojinin aynısıdır .

 

GPS takip cihazı ile araç navigasyon sistemi arasındaki fark, navigasyon sisteminin size konumunuzu ve yol tarifini sağlamasıdır. Buna karşılık, bir izleyici ya sürüş alışkanlıklarınızın kaydını tutar ya da konumunu gerçek zamanlı olarak yayınlar.

 

Bir arabanın GPS izleyicisi konumunu yayınlayabildiğinde, genellikle arama yapmak veya internete bağlanmak için cep telefonunuzun kullandığı teknolojinin aynısını kullanır. Bu nedenle, bazı GPS araç takip cihazları aylık abonelik ücreti gerektirir.

SADEGPS Mobil Takip Sistemleri

Şirketinize ait araç filonuzu SADEGPS’in sunmuş olduğu donanım ve yazılım çözümleri ile 7/24 izleyip takip edebilirsiniz. SADEGPS Gelişmiş Araç Takip Platformunun sunmuş olduğu ayrıcalıklardan faydalanın. Mobil ve web uygulamaları ile dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden durum rapor bilgileri alarak saha ekibinizi ve filonuzu en verimli şekilde organize edip yönetin.

Neden Araç Takibi ?

Yakıt Tasarrufu

Ekonomik sürüş alışkanlıklarını geliştirerek yakıttan %20 oranında tasarruf sağlayın.

Filo Kontrolü

Filonuzu izlenir hale getirerek durum raporları oluşturun, denetimi arttırın.

Güvenli Sürüş

Hız limitlerinin kontrolünü sağlayarak daha güvenli sürüş alışkanlığı ile kaza risklerini azaltın.

Rota Optimizasyon

Araçlarınız için en uygun rotayı seçin gereksiz KM yapılmasını önleyin.

Zaman Tasarrufu

Doğru planlamalar ile doğru zamanda istenilen yerde olunmasını sağlayın, zamandan tasarruf edin.

Detaylı Raporlama

Gelişmiş raporlama seçeneklerini kullanarak istediğiniz aracın tüm detay bilgilerini görüntüleyin.